Článek k nahlédnutí Naše cesty za zábavou i za poučením (DOC, 80 kB)
S věkem dětí se mění i jejich hudební vkus. Starší žáci často mají v oblibě rockovou hudbu, ale málokterý z nich zná její vznik a historii. 14. 2. 2007 v tělocvičně školy proběhl pro žáky 8. a 9. tříd vzdělávací pořad o vývoji české a světové rockové hudby od 50. let po současnost. Pořad byl veden zkušenými profesionálními hudebníky a zaujal přítomné žáky i učitele. Děti se aktivně zapojovaly do programu a se zájmem poslouchaly výklad doprovázený živými ukázkami hudby a zpěvu. Na závěr byli všichni žáci odměněni časopisem o rockové hudbě. V příštích letech si tento pořad určitě nenechají ujít ani jiné ročníky.
Při každodenním shonu často nevnímáme krásu a hodnotu historických památek v našem městě. Žáci IX. B s třídní učitelkou M. Majerovou proto 12. 6. 2007 vyrazili za poznáním svého města. V historickém jádru Plzně plnily skupinky žáků zadané úkoly, např. hledání významných domů podle fotografií, poznávání osobností spjatých s Plzní aj. Všichni splnili zadané úkoly bez problémů a o Plzni vědí zase o něco víc.
V rámci projektu Divadlo ve výchově se žáci 7. a 8. ročníků zúčastnili programu „ Co přináší ostrov“. Hlavním tématem bylo hledání různých způsobů mezilidské komunikace. Na pozadí krizové situace ( ztroskotání na ostrově) se program zaměřoval na otázky zodpovědnosti, spolupráce ve skupině a společenských rolí. Inspirací byla kniha W. Goldina „ Pán much“
Vlastní program se skládal ze tří částí čtyřhodinových setkání, které se uskutečnily v průběhu září až listopadu v prostorách naší školy.
V letošní roce se již devátým rokem zúčastnili žáci 2. stupně dlouhodobého programu primární prevence. Program je koncipován jako čtyřletý a celkem se skládá ze šestnácti bloků.
V každém ročníku proběhla 4 setkání během školního roku.Obsah preventivního programu je stanoven tak, aby prostřednictvím jednotlivých témat a metod přispíval k ovlivnění názoru a postojů dětí k drogám žádoucím směrem. Témata se netýkala pouze drog, ale i dalších sociálních situací a jevů, ve kterých může dojít k ohrožení přirozeného vývoje dítěte. Součástí programu je i rozvoj sociálních dovedností.
Programy primární prevence usilují o to, aby děti nebo dospívající získali znalosti, dovednosti a postoje podporující zdravý životní styl a aby tyto nástroje dokázali uplatnit ve svém chování nejen v době realizace programu, ale i v budoucnosti.
Pro řešení otevřeného problému spolupracuje centrum s dalšími odborníky a institucemi.
M. Blabol (PPS, 6 MB), V. Síkorová (PPS, 6 MB), A. Marková (PPS, 6 MB)
K. Bayerová (PPS, 795 kB), M. Blabol (PPS, 5 MB), E. Drahošová (PPS, 564 kB)
K. Klaizner (PPS, 447 kB), P. Kotora a O. Pilný (PPS 717 kB), J. Kovářík (PPS, 849 kB)
A. Marková (PPS, 456 kB), L. Šemberová (PPS, 928 kB), V. Síkorová (PPS, 608 kB)
P. Šimna (PPS, 1 MB)