Oblastní kolo v piškvorkách

Dne 13. 11. 2023 se v Plzni na Mikulášském gymnáziu konal oblastní turnaj v piškvorkách, který byl vyhlášen pro kategorii žáků druhého stupně (6. a 9. třídy + příslušné ročníky gymnázií). Dvacátou ZŠ reprezentovaly 4 trojčlenné týmy, které změřily piškvorkové dovednosti s dvaceti dalšími soupeři, mezi kterými byli i zástupci gymnázií.
Turnaj byl rozdělen do čtyř skupin po šesti týmech. Z každé skupiny postoupily dva první týmy do čtvrtfinále, pro ostatní trojice turnaj skončil. Ve čtvrtfinále se hrálo vyřazovacím způsobem. Mezi nejlepší osmičku se probojovaly tři týmy naší školy (Robča PSG, Mistři piškvorek a Brojovka), což byl obrovský úspěch, jelikož do vyřazovacích bojů neprošel pouze tým Dvacítka, který se neprobojoval velmi těžkou skupinou D.
V bojích o stupně vítězů bylo zapotřebí nejen piškvorkových dovedností, ale také pevných nervů, protože každá drobná chyba či zaváhání mohla rozhodnout. V play off se náš tým Brojovka umístil na osmém místě a jen těsně mu unikl postup do krajského kola. Páté místo obsadil tým Robča PSG a děvčata z týmu Mistři piškvorek se probojovala dokonce do finále. V napínavém finále děvčata uhrála remízu 6:6 (za vítězný duel se udělovaly dva body) se po rozstřelu bohužel radoval jejich soupeř. I tak je druhé místo obrovským úspěchem.
Týmům Mistři piškvorek a Robča PSG přejeme mnoho úspěchů v krajském kole.

Reprezentanti školy:
Tým Mistři piškvorek: Cíglerová Nela, Cíglerová Lena, Divišová Karolína