Návštěva Zdravotnické záchranné služby v Plzni

V pátek 13.9. se žáci VI.A vydali na exkurzi do prostor Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje v areálu na Borech. Za deštivého počasí si v rámci adaptační vycházky nemohli vybrat lepší cíl. Po krátkém úvodu o historii a fungování ZZS měli žáci možnost nahlédnout do dispečinku a seznámit se s náročnou prací dispečerů. Dozvěděli se, jak rychle musí posádka vyrazit ze stanoviště a jaká je dojezdová doba k pacientovi. Nejvíce je však zaujaly sanitní vozy. Prohlédli si jejich vybavení a zkusili si potěžkat základní vybavení záchranáře, se kterým se musí dostat mnohdy i náročným terénem k pacientovi. Na závěr prohlídky projevila řada žáků o toto záslužné povolání zájem. Tak uvidíme, kdo se v budoucnu k záchranářům skutečně přidá.

Mgr. Vladimíra Lokajíčková