Blatná – Temelín – Písek

Dne 28.5.2009 se žáci 9. tříd zúčastnili exkurze do jaderné elektrárny Temelín. Cestou „luxusním“ autobusem s „luxusním“ řidičem jsme navštívili zámek v Blatné, jadernou elektrárnu a město Písek.

Při prohlídce vodního zámku Blatná nás paní průvodkyně seznámila s historií  zámeckého areálu i přilehlé obory a téměř v každé místnosti nám sdělila i nějaký ten „drb“. Cestou v autobuse jsme si zapěli vánoční koledy a poté i veselé písně našeho mládí.

Po chvilce nás uvítaly čtyři chladící věže – panorama Temelína. V jeho informačním centru jsme si prohlédli expozice na téma jaderné energetiky a jejího spojení s příbuznými obory. Na prostorových modelech a simulátoru jsme si mohli otestovat své znalosti z fyziky a chemie  a vyzkoušet si provozovat výrobní blok. Poutavým exponátem byla i mlžná komora.Půjčili jsme si také slušivé červené brýle ke zhlédnutí  3D filmu k tématu.

Cestou domů jsme se zastavili ve městě Písku, prošli jsme se po historickém kamenném mostě a ocenili jsme výtvory umělců na výstavě písečných soch.

Výlet se moc povedl, odnesli jsme si spoustu nových znalostí a zážitků.

Další fotografie ve Fotogalerii.

Lenka, Lucka, Míša, Jitka, Andrea / 9.B
Mgr. M. Říkovská a Mgr. E. Zárubová