1. ročník podzimního fotbalového turnaje

Dne 30. 9. 2008 se uskutečnil 1. ročník podzimního fotbalového turnaje.

Po napínavých zápasech a průběhu jednotlivých skupin se o umístění 4 nejlepších týmů rozhodovalo ve dvou semifinále, boji o třetí místo a následném vrcholu turnaje - finále. To si zahrála 9.B proti 8.A, poté co deváťáci hladce vyprovodili v semifinále ze hřiště 7.B a osmáci otočili 2. semifinále ve svůj prospěch a až do poslední minuty se potrápili s výtečně hrající 6.B, která vyhrála svoji skupinu dokonce před 9.A!

Skóre zápasu otevřel po chytré přihrávce Ullmanna Martin Smolař a zdálo se, že 9.B bude kralovat zápasu se stejnou převahou jako všem předchozím, kdy nejlepší brankář turnaje Martin Žižka za do té doby bezchybnou obranou neinkasoval ve čtyřech dosavadních zápasech ani gól.

Hráči 8.A se ovšem zcela zjevně nechtěli jen tak vzdát a ze všech sil začali okupovat branku až překvapivě nedůsledně bránících deváťáků. Ti jako by se již viděli jasnými vítězi a nepochopitelně přenechali všechnu iniciativu soupeři.

Dlouho držel naděje svého mužstva na vítězství výborný Žižka, ale jeho spoluhráči ho až příliš často nechávali čelit útokům osmáků zcela osamoceného a jeho čistý štít po přesné střele Zahradníka utrpěl první šrám. Osmákům, a především jejich nejlepšímu hráči Knappovi, jakoby po vyrovnávací brance narostly křídla. Nejlepší hráč turnaje byl od té doby všude, neustále napadal rozehrávku soupeře a za podpory stejně houževnatě hrajících spoluhráčů se mu dařilo rozbíjet snahu deváťáků strhnout vedení na svou stranu. Hra se dlouho přelévala ze strany na stranu a přihlížející stále nevěděli, kdo že to bude vítězem turnaje. Ovšem, pak jako blesk z čistého nebe, přišla další Knappovo výborná přihrávka, kterou uvolnil Tobrmana a ten nedal Žižkovi šanci, 2:1. 9.B poté vložila všechny síly do útoku a vypadalo to,že se tvrz vedoucího mužstva pod mohutnými ataky zboří, to by však nesměla podruhé v krátké době zaúřadovat Tobrmanova přesná pravačka a samozřejmě jeho dvorní nahrávač Knapp, 3:1. 9.B se přesto nevzdala a až do posledního hvizdu rozhodčího se útočníci snažili s výsledkem přeci jen něco udělat. Ovšem skóre už se do konce utkání nezměnilo. Sláva vítězům a čest poraženým, především za to, že se celé finále i přes napjatou atmosféru odehrálo v duchu fair play.

V souboji o třetí místo se o bronzové medaili rozhodlo až v sedmé sérii penaltového rozstřelu, kdy si jako jediný ze všech exekutorů úspěšný zásah připsal Jakub Křemen ze 7.B.
1. místo: 8.A
2. místo: 9.B
3. místo: 7.B
4. místo: 6.B

Nejlepší hráč: Tomáš Knapp (8.A)

Nejlepší střelec: Radek Burian (6.B)

Nejlepší brankář: Martin Žižka (9.B)

Cena Fair play: Družstvo 8.B

Všem zúčastněným děkuji a přeji mnoho sportovních i životních zážitků v duchu fair play a čestného jednání.

Zvláštní poděkování pro pořadatele turnaje z 9.B. Díky kluci!

Bc.Václav Kotous

Vyhledávání

Přihlášení

Škola online iStravné

Napište nám

Kontaktní formulář

Design by SITMP