Zvířátkový den na 20.ZŠ

Metodické sdružení učitelek 1.stupně 20.ZŠ přišlo s dobrým nápadem přivítat jaro zvířátkovým den. I když venku začalo sněžit, na náladě uvnitř školy to nic neubralo.

Děti dlouho čekaly, až bude tento den vyhlášen, protože se chtěly pochlubit se svými domácími mazlíčky. Někteří si přinesli své zvířátko do školy dokonce už o 14 dní dříve, protože se nemohli dočkat.

Ve všech třídách na 1. stupni bylo ten den rušno. Po lavicemi se schovávala želva, v kleci se v průběhu vyučování hlásili o slovo andulky nebo papoušek, v akváriích se proháněly rybičky, křečci se pokoušeli o únik, fretka s krysou se důstojně míjely, králíček se nechal hladit jako ,, miminko“ a přišli na řadu také pejsci, které přivedly ukázat do školy maminky našich dětí.

Kdo neměl opravdové zvířátko, přinesl si alespoň plyšového mazlíčka. Kromě toho děti vyprávěly spolužákům, co všechno obnáší práce se zvířátky, jak se o ně starají a také  o jejich životě ve volné přírodě. Vyučování ten bylo zcela ve znamení zvířátek, písničky Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře jako například Když se zamiluje kůň nebo Svátek zvířat uváděly vyučování, pak následovalo „ zvířátkové“  doplňování v jednotlivých předmětech.

Děti vytvořily básničky na téma zvířata, polepily s nimi velké čtvrtky a vystavily své práce na chodbě školy. Vítězem této soutěže se stala třída IV.B paní učitelky Kolbekové, na druhém místě se umístila třída IV.A paní učitelky Schejbalové a na třetím místě skončila třída III.B paní učitelky Doležalové.

Věříme, že tento nápaditý den přispěl k tomu, že se děti dověděly něco nového o zvířatech, ale také o odpovědnosti, neboť zvířátka nejsou pouze k mazlení, ale každé  potřebuje svoji péči.

Mgr.Ilona Jehličková