Zpíváme u pomníku na Homolce 11. 11. 2016 v 11. hodin

Den válečných veteránů, který si připomínáme 11. listopadu a jehož symbolem se stal květ vlčího máku, se váže k ukončení 1. světové války. Připomíná oběti nejstrašnější války, jakou do té doby lidstvo poznalo.
V novodobé historii České republiky se Den válečných veteránů oslavuje od roku 2001. Dává nám mimořádnou příležitost připomenout si československé vlastence, kteří ve dvou válečných apokalypsách ohraničených léty 1914 – 1918 a 1939 – 1945 bez váhání nasazovali životy za svobodu své vlasti a za obnovení státní suverenity. Žáci naší školy se již tradičně účastní slavnostního aktu u pomníku na Homolce.Třeťáci zazpívali píseň Ach synku, synku a žáci šesté třídy hymnu České republiky. Výchova k vlastenectví je tak samozřejmou součástí školního vzdělávacího programu s cílem vytvářet a podněcovat u žáků kladný vztah a hrdost na zemi, v níž žijí.

Mgr. Ilona Jehličková

Zde najdete fotogalerii