ZOO Plasy

Dne 9. 6. 2023 se třída V.A vypravila do Plas. Navštívila tamější ZOO, kde se žáci mimo pozorování zvířat pobavili i hraním minigolfu v areálu Cesta kolem světa. Jeho 18 jamek bylo zasazeno do prostředí historických, současných nebo mýtických částí světa s dokonalými stavebními replikami. Po prohlídce výběhů se zvířaty a sportovním vyžití přišlo žákům vhod občerstvení. Děti však nezapomněly ani na zvířata. Po zakoupení granulí nakrmily nosály. V Plasích dále zaujal klášter stojící na bažině. V závěru výletu si žáci užili pozorování živočichů žijících volně v přírodě, a to ve zdejším rybníce a přírodním koupališti. Objevili divoké kachny, nutrie, žáby skokany hnědé a jejich pulce a nakonec i dvě užovky podplamaté. Přírodní koupaliště posloužilo dětem ještě k rychlému osvěžení pro cestu na vlak. Příjemné počasí zážitky z výletu ještě umocnilo.

Mgr. Lukáš Vitík