Zdravá pětka (V.B)

V pondělí 18. února k nám do třídy přišla paní učitelka ze školy ZDRAVÁ PĚTKA. Ukázala a vysvětlila nám, jak funguje potravinová pyramida a seznámila nás s pravidly správné výživy. Například to, že bychom měli jíst pětkrát denně. To se hned ukázalo být velkým problémem, protože jen osm z nás se hned přihlásilo, že ráno nesnídá. Vysvětlila nám, že je to velmi špatné, protože snídaně je vlastně nejdůležitějším jídlem dne. Pokud se ráno nenajíme, hůř nám to myslí a jsme unavení.
Beseda nebyla jen teorie. Na práci jsme se rozdělili do pěti skupin. Každá měla svoji barvu a v této barvě také dostala svoji kasičku, do které sbírala „pětky“. Soutěžili jsme například v degustaci nápojů, ovoce a zeleniny. Podle obrázků jsme vymýšleli správná pravidla a na závěr jsme skládali z čerstvého ovoce a zeleniny obrázky, které jsme nakonec s chutí snědli. (Ovoce a zeleninu pro nás s sebou přinesla paní učitelka).
Na konci si skupinky sečetly své body. Vyhrála modrá skupina a ta dostala za odměnu, samozřejmě něco zdravého – ANANAS.

„Pět úkolů zvládám hravě, už vím, jak jíst zdravě!“

Děvčata a kluci z V.B

Zde najdete fotogalerii.