Výlov rybníka v Tchořovicích a prohlídka zámku Lnáře s III. A, B, C

V úterý 18. 10. jsme se zúčastnili prohlídky zámku Lnáře. Děti se dozvěděly, jak mohou rozpoznat šlechtické tituly z královské koruny. V zámku děti zaujaly fresky s vyobrazením mytologických postav. Pravděpodobně nejvíce si budou pamatovat zámecké strašidlo, které je uvězněno v jedné fresce.
Po prohlídce jsme se přesunuli na výlov rybníka. Děti viděly, jak rybáři nahánějí ryby v lodích za pleskání bidla o vodu. Když se jim podařilo ryby nahnat do sítě, tak začala ta pravá senzace pro děti. Rybáři jim připravili do menší kádě kapra, štiku, amura a sumce, takže si je děti mohly z blízka prohlédnout. Při odjezdu si děti nakoupily kapry a mohlo se jet domů.
Výlet se velmi podařil i počasí nám přálo a děti si vytvořily jasnou představu o tom, jak vypadá výlov rybníka.

Mgr. Martina Jedličková

Zde najdete fotogalerii