V. A nahlédla do tajů vědy a techniky

V pátek 17. 3. 2017 jsme se třídou V. A  a  V. B  navštívili na ZČU na Borech tzv. FAVku, tedy Fakultu aplikovaných věd. Hned ráno jsme vyrazili autobusem č. 30. Po vystoupení se před námi objevila krásná moderní budova. Šli jsme dovnitř a ve vstupní hale nám pán sdělil, co je to vlastně FAV, jak se zde máme chovat a jak vše bude probíhat.
Do zasedací místnosti jsme si odložili všechny věci a na uvítanou každý dostal lízátko. A náš program mohl začít.  Rozdělili jsme se na skupiny, které se rozlišovaly podle barev.
Nejprve jsme šli do oddělení, kde nás vážili, zkoušeli naši pozornost a rychlost reakce horních i dolních končetin. Jinde jsme si vyzkoušeli řízení auta, snažili jsme se ovládnout pohyb míčku mozkem, koukli jsme se do laboratoří , kde se vyrábí plazma a zkoumali jsme, jak funguje kyvadlo. Vzali nás i na virtuální realitu, kde jsme budovali prostor nebo jsme si kreslili.
Všichni studenti i pracovníci byli moc sympatičtí a myslím, že jsme si tento den všichni hodně užili.

Anička Součková, V. A

Zde najdete fotogalerii