Ukázka dravců

Dne 23. 4. po velké přestávce vyrazili žáci prvních až šestých tříd na TJ Sokol ke konečné stanici tramvaje číslo 2.
Všichni jsme se postupně rozestavěli do kruhu, uvnitř něhož byly rozmístěny různé druhy dravých ptáků. Paní sokolnice nám představila jednotlivé dravce. Vysvětlila nám, jak se od sebe liší nejen vzhledově, ale i využitím pro nás lidi. Po přednášce mezi nás vešel pan sokolník a kladl nám všetečné otázky. Zkoušel, co všechno jsme si zapamatovali. Kdo odpověděl správně, dostal za odměnu malý dárek. Největším bonusem pro některé z nás bylo, že si mohli sami dravého ptáka vypustit. Ukázali nám také, jak se draví ptáci cvičí.
Byl to krásný den. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého a zároveň jsme se toho spoustu naučili o životě dravých ptáků a naší přírodě.

Na závěr jedna slovní úloha ze života dravců. Zkuste si ji vypočítat. My jsme to hravě zvládli při hodině matematiky.
Ptačí manželé měli šest mláďat, každý sní tři myši denně. Kolik myšek sní celá rodina za jeden rok?

Děvčata a kluci z páté B

Zde najdete fotogalerii I.                                                                       Zde najdete fotogalerii II.