Spolupráce tříd V. A a I. A v I. pololetí šk. roku 2016/2017

Objevili jsme novou radost v práci, a hned je ve třídách více úsměvů a také legrace, možná i vřelosti a citu. Děti z páté A vymýšlejí pro „prvňáčky“ aktivitky a překvapení a ukazují jim, jak se dá při práci společně strávit příjemný čas a snad se i něco přiučit a vzájemně se potěšit.
Začalo to 11. listopadu společnou vycházkou s plněním úkolů v lese na Homolce a potom účastí na pietním aktu k ukončení I. světové války. V době „mikulášů a čertů“ děti společně vytvářeli malá peklíčka s čertíky roztomilými i čerty hrozivými. Dodnes zdobí naše chodby a moc jim to sluší. Snad největší radost měli malí i velcí, když probíhalo slavnostní vydání vysvědčení s věnováním barevných a nápaditých medailí. Ty nadšeně vyráběli kluci a holky z V. A, a opravdu do této práce vložili srdce i všechen svůj um. Těšili se, až při předání z úst malých spolužáků uslyší: „Jééé, ta je hezká!“ a „Moc děkuji!“ „Páťáci“ si také připravili malé přáníčko, aby kamarády z I. třídy povzbudili do další práce.
Na závěr si všechny děti zatleskaly a rozcházely se s myšlenkou na příští společné akce a radostné chvíle tvoření. Vymýšlely, co by to asi mohlo být a několik návrhů se už objevilo. Necháme se překvapit……

Jana Hýblová, V.A

Zde najdete fotogalerii