Společné čtení (I. B, V. B)

I my žáci první a páté B jsme se přidali k akci podporující a propagující četbu. K akci Březen – měsíc čtenářů, která navazuje na Březen – měsíc knihy.
28. března jsme se sešli ke společnému čtení. Matěj Chmelař, Vít Gemov a Johana Bečková svým spolužákům a prvňákům přečetli úryvek z knížky Ondřeje Sekory KNÍŽKA FERDY MRAVENCE.
Potom se děti z první třídy rozdělily pomocí barevných kostek do dvou skupin. Páťáci jsou již delší dobu rozděleni na dvě velké skupiny, které spolu obývají ostrov. První skupina z ostrova Boro-boro zůstala v první B a druhá z ostrova Vyhaslé sopky se vydala prověřit si své čtenářské dovednosti do páté B. Prvňáčci a páťáci si pak utvořili dvojice. Děti pracovaly s texty, ve kterých měly najít správné vyprávění k danému obrázku. Páťáci prověřili, jak jejich spolužáci z prvních tříd zvládají čtení a prvňáčci zase využili nápovědy svých starších spolužáků.
 Všem se společné čtení moc a moc líbilo a těší se na další zajímavé a netradiční setkání.

Mgr. Vladimíra Hanzlíková

Zde najdete fotogalerii