Školní výlet V.B

Ve čtvrtek 13. června jsme vyrazili na školní výlet, směr Šumava – Prášily. V průběhu cesty nám průvodce ukazoval z oken autobusu zajímavosti, které jsme míjeli, například vepřín v Přešticích, vodní hrad Švihov a město Klatovy, kterému se říká „brána Šumavy“.
Po téměř dvouhodinové cestě nás autobus vysadil na rozcestí - směr Prášilské jezero, rozhledna Poledník. My jsme se nastříkali sprejem proti klíšťatům a protože sluníčko pálilo, proběhlo i mazání opalovacími krémy.
Naším cílem bylo Prášilské jezero. Trasa tři a půl kilometru dlouhá uběhla rychle. Jen na závěr nás čekal horší výšlap po jakoby kamenných schodech do prudkého kopce. Námaha však stála za to. Před námi se otevřel nádherný pohled na plochu jezera. Na jeho břehu proběhlo malé občerstvení z donesených zásob a hurá, stejnou cestou zpět avšak až do Prášil. Při zpáteční cestě jsme viděli v ohradě bizona a mnozí z nás si ho vyfotili.
Sluníčko hřálo víc a více, a tak jsme si všichni v místí cukrárně Pampelišce dali zmrzlinu a zase si chviličku odpočali.
Jen kousek od cukrárny na nás čekal největší zážitek našeho výletu. Návštěva Archeoparku Prášily, který je zaměřen na rekonstrukci života Keltů. Naše prohlídka začala v tzv. panském domě, kde byl uprostřed rozdělán oheň. Usadili jsme se kolem něho a průvodce keltskou osadou nám vyprávěl, že Keltové jsou tajemný národ žijící na území Čech od 6. do 1. století před naším letopočtem.
A potom jsme si již mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jak Keltové rozdělávali oheň, mleli mouku, zabíjeli divoká zvířata, bojovali mezi sebou a jak vyráběli mince. Každému z nás jedna vlastnoručně vyrobená mince zůstala na památku.
Program uběhl velice rychle a nás ještě čekala krátká návštěva místního informačního centra, kde si mnozí  zakoupili drobné suvenýry.
Výlet se nám moc líbil. Někteří by se rádi, třeba o prázdninách, na tato místa vrátili.

výletníci z V.B

Zde najdete fotogalerii 1                 Zde najdete fotogalerii 2