Školní výlet IV.A

V úterý dne 3. 6. jsme jeli se IV. B na školní výlet. Naše první zastávka byla na zámku Kynžvart.
Průvodkyně nás provedla po zámku, kde jsme se dozvěděli a viděli spoustu zajímavostí. Zámek dříve patřil rodu Metternichů. Nejvíce se mi na zámku líbily knihovny, největší z nich obsahuje 24 tisíc knih. V poslední místnosti zámku byly mumie, např. mumie krokodýla.Na památku jsem si koupil pamětní penízek.
Po prohlídce zámku jsme se občerstvili a autobusem odjeli na kolonádu v Mariánských Lázních. Tam jsme ochutnali léčivé prameny, ale nejvíce jsme se těšili na zpívající fontánu.
Následně jsme jeli autobusem do parku miniatur. V parku se mi nejvíce líbila miniatura Ještědu. Paní učitelka nám dala za úkol zapamatovat si co nejvíce staveb. Když jsme si vše prošli, jeli jsme k CHKO Kladská. Naučná stezka měla různá stanoviště. Cestička byla vytvořená z prken, na kterých byly stopy živočichů.
Výlet se mi moc líbil.

Pavel Křesťan, IV. A