Školní výlet do Prášil (IV.A, IV.B)

Žáci čtvrtých tříd se rozhodli zpříjemnit si poslední dny školního roku výletem do přírody. Dne 12.6. odjeli autobusem do malebné vesničky Šumavy – Prášil.
První část výletu strávili návštěvou skanzenu keltské kultury. Počasí nám zpočátku moc nepřálo, ale to nám nevadilo.
Seznámili jsme se s životem našich předků, vyzkoušeli si, jak rozdělat oheň, ulovit pomyslné zvíře kopím, drtit mouku a pak z ní upéci placky na ohni.
Protože Keltové byli výborní obchodníci, razili první mince, všichni jsme si také vyzkoušeli toto řemeslo.
Asi po dvouhodinovém programu v místním skanzenu nás čekal 5 kilometrový pochod na Prášilské jezero. Cesta byla náročná, neboť jezero leží v nadmořské výšce 1079m. V cíli jsme byli všichni odměněni nádherným pohledem na vrchol Poledník i panorama Šumavy.
Odpoledne se i počasí umoudřilo, a tak procházka šumavskou přírodou uspokojila každého z nás.
Někteří si z výletu odvezli i upomínkové předměty, které zakoupili v místním informačním středisku. Hlavně jsme si všichni odvezli z výletu spoustu zážitků a vzpomínek na den strávený v malebné krajině Šumavy.

Mgr. Dana Kolbeková, Mgr. Pavla Schejbalová

Zde najdete fotogalerii.