Školní výlet čtvrtých tříd

Na náš výlet jsme se moc těšili a byli jsme zvědaví na poznávání nových míst.
Vyrazili jsme brzy ráno ve čtvrtek 16. Června luxusním autobusem a naším prvním cílem byl zámek Kynžvart. Při prohlídce zámku jsme viděli zbrojnici vybavenou puškami různých druhů, starodávnými meči a zdobenými dýkami, zaujalo nás tajemné samurajské brnění. V knihovně se nacházely knihy nejpodivnějších tvarů od obřích po miniaturní, také tam stál mohutný roh nosorožce obklopený množstvím vycpaných živočichů. V místnosti plné kuriozit nás upoutal stůl a židle, u nichž psal A. Dumas slavný román Tři mušketýři. Úplně nás ohromila pravá egyptská mumie.
Plni dojmů jsme se vydali na procházku po chodníku v oblasti Kladská CHKO Slavkovský les. Nadechovali jsme se čerstvého vzduchu a oceňovali jsme krásu zelených lesů. Osvěžení čistou přírodou jsme se těšili do Mariánských Lázní. Zpívající fontána nás okouzlila a dojala, voňavé a slaďounké lázeňské oplatky neměly chybu, a tak jsme je nakoupili i domů. Čekal nás obdivuhodný Park Boheminium, přehlídka slavných českých památek, hradů, zámků, tvrzí, obydlí a dalších architektonických skvostů. Nejvíce se nám líbily Letohrádek Hvězda, nejstarší kamenný most v Písku, zámek Kynžvart, Letiště Václava Havla, zámek Litomyšl, majestátný hrad Karlštejn a další a další a další krásy….
Výlet byl skvostný, úžasný, skvělý, bezvadný… Všem se nám moc a moc líbil! 

Filip Kasl, Jana Hýblová IV. A

Zde najdete fotogalerii