Školní rok 2005/06

Výroba papíru

Během měsíce března probíhala na naší škole zajímavá akce v rámci enviromentální výchovy. Děti se naučily, jak ze starého popsaného papíru vyrábět nový – tzv. recyklací. Staré noviny namočily přes noc do vody a následující den z nich rozmixovaly hustou kaši, kterou pak přes sítko pomocí houbičky vytvarovaly na nové archy papíru. Dětem se práce moc líbila a také si udělaly jasno o tom, zda má cenu třídit odpadky. Vždyť taková recyklace papíru je vlastně zábava.

16.2.2006 Proužkovo - puntíkatý den

16.února 2006 jsme si na 20.ZŠ uspořádali proužkovo - puntíkatý den. Týkal se opět žáků 1.stupně, tedy 1.- 5.tříd.Tyto děti si rády hrají nejen o přestávkách, ale i při vyučování a proto pro ně paní učitelky vymýšlejí vyučovací hodiny, které probíhají zábavnou formou pomocí soutěží a her. Pokud se děti učí s radostí, do školy se těší a v jejich hlavičkách "toho uvízne více".

Do plánování a příprav se aktivně zapojily všechny děti, protože tyto ,,bláznivé" školní dny patří mezi jejich nejoblíbenější. Opět vymýšleli, co si na sebe vezmou a jak vyzdobí svoji třídu včetně oken a dveří, aby právě oni byli nej.

Žáci a jejich paní učitelky se rázem proměnili v sluníčka sedmitečná, zebry, šašky a podobně.Třásničky, puntíky, kolečka, proužky, dokonce i na obličejích a "ubytovnách" našich zvířecích minikamarádů dokazovaly, že ve veselé škole se pracuje s radostí.

Fotogalerie 

Školáci vědí o drogách hodně 

„Děti, co to jsou drogy?“ Touto otázkou zahájila přednášku s besedou o drogách u žáků 5.A a 5.B 20.ZŠ v Brojově ulici na Slovanech, tisková mluvčí Cizinecké policie obvodního ředitelství v Plzni por. Helena Fertšaková...

Více informací o besedě (DOC, 20 kB)

 

24.11.2005 Čertovský turnaj ve šplhu  

Jako každým rokem i letos jsme pořádali na naší škole předvánoční soutěž ve šplhu pro celý 1. stupeň.

Nejrychlejšími ve svých kategoriích se stali :

Gabriela Šuleková a Jiří Koki – 1.třída

Michaela Burdová a Jaroslav Hájek – 2.třída

Pavlína Sedláčková a Jakub Korbel – 3.třída

Veronika Šanderová a Filip Lukáš – 4.třída

Lucie Příhodová a Stanislav Kadlec – 5.třída

Nejlepší z těchto vítězů reprezentovali naší školu v Okresním kole ve šplhu, který se konal dne 29.11.2005, kde naši žáci obsadili tato místa : Filip Lukáš 1.místo, Jakub Korbel 1.místo, Zuzana Macanová  2.místo, Michaela Burdová 3. místo a Jakub Patera také 3. místo.

Fotogalerie 

Stonožkové poselství - poselství lásky a přátelství  

Již šestým rokem se naše škola zapojila do Stonožkového hnutí a to v týdnu od 7.11. do 11.11.2005. Děti na 1.stupni a v šestých třídách malovaly obrázky s motivem Stonožky a doma je pak nabízely svým rodičům a prarodičům.

Letošní výtěžek Stonožkového týdne činil 8.888 Kč. Vybraní zástupci tříd se zúčastní koncertu Na vlastních nohou - Stonožka, který se koná dne 9.12.2005 v Praze v Lucerně.

 

Beseda o rasismu

Povídání o rasismu proběhlo s žáky pátých tříd v měsíci říjnu. Děti přišla navštívit mluvčí Cizinecké policie paní Helena Fertšaková a svým vyprávěním je velmi zaujala. Také ony vyjádřily bezprostředně své zážitky, při kterých se osobně setkaly s rasismem nebo rasismem naruby. Svůj vztah k tomuto tématu výtvarně zpracovaly a tři nejlepší obrázky byly oceněny. Jejich autory byli Tomáš Knapp, Lucie Hommerová , Kateřina Hommerová a Žaneta Janská. Tomáš Knapp řekl krásnou větu, která je k zamyšlení pro všechny, děti i dospělé : "Myslím si, že lidé by se neměli rozlišovat podle toho, jakou mají barvu pleti, ale podle srdce."

Od září se žáci 1. stupně zúčastnili těchto kulturních akcí:

15.9.2005 – koncert Pavla Nováka Zvěřinec v kině Elektra

27.9.2005 – divadelní představení Tajuplný ostrov Lorelei v divadle Alfa – 1. a 2. třídy

3.11.2005 – filmové představení Karlík a továrna na čokoládu v kině Eden – 3., 4. a 5. třídy

21.a 22.11.2005 – divadelní představení S čerty je legrace v KD v Šeříkově ulici – 1. a 2. třídy

Vyhledávání

Přihlášení

Škola online iStravné

Napište nám

Kontaktní formulář

Design by SITMP