Primární prevence

V rámci primární prevence se žáci 2.-5.tříd zúčastnili  on-line přednášky týkající se šikany.
2. a 3. třídy shlédly online přednášku na téma PROJEVY ŠIKANY NA 1.STUPNI ZŠ A MOŽNÉ ŘEŠENÍ. Na třech případech s názvy Dej mi mobil, Nepřeháněj a mlč a Pomlouvačka jim názorně i pomocí obrázků byly vyprávěny skutečné příběhy, které se staly dětem ve škole. Žákům bylo ukázáno, jak se děti ke druhým nemají chovat. Pokud má dítě problém, musí požádat o pomoc.
Žáci 4. a 5. tříd, shlédly přednášku na téma TRESTNĚPRÁVNÍ POHLED NA ŠIKANU. Děti byly velice překvapené, co vše je považováno za šikanu. Netušily, že za to mohou být nějaké postihy. Pokud se to stane mimo školu, že se tím zabývá policie ČR a OSPOD. Běžné klukoviny se často zhoupnou k šikaně.
Pořad je velmi zaujal a byl pro ně přínosný.
Preventivní programy byly financovány z prostředků dotačního programu na podporu primární prevence rizikového chování ve školník roce 2022/2023, kterou vyhlásil Magistrát města Plzně.

Mgr. G. Štrejlová