Předávání ceny Gratias Agit Stonožkovému hnutí

V úterý dne 19.6. 2007 se v Praze ve Velkém sále  Černínského paláce uskutečnilo předávání cen Gratias Agit 2007.

Toto významné ocenění osobně předával pan ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg.

Mezi 16 laureáty z mnoha zemí  bylo vybráno také Hnutí Stonožka – Na vlastních nohou. Stonožkové hnutí bylo nominováno na cenu Gratias Agit pro svoji humanitární a mírovou činnost rozvíjející v celém světě ideu, že děti pomáhají dětem.

Nezištná pomoc dětem je velmi oceňována a přispívá tak k šíření dobrého jména České republiky v zahraničí. Cenu z rukou ministra zahraničních věcí přebírala zakladatelka hnutí paní Běla Gran Jensen a naše škola měla tu čest, že jeden ze zástupců žáků 20.ZŠ Ondřej Šulc z V.B třídy přebíral společně s paní Jensen toto ocenění.

Mgr. Ilona Jehličková