Pořad Vánoce v EU

Ve čtvrtek 12. prosince jsem jela se svojí třídou na pořad Vánoce v Evropské unii. Jeli jsme tam tramvají, ve které bylo velmi těsno. Program se konal ve velkém sále Plzeňské radnice. Hned po vstupu do vestibulu radnice na nás čekala výstava vánočních stromků a betlémy z různých materiálů.
Pak už jsme sešli po příkrých schodech dolů do sklepních prostor, kde byl veliký sál. Všichni jsme se usadili, dostali tužku a papír, na který jsme plnili postupně úkoly. Pořadatelé akce nám povídali o tom, jak se slaví vánoce v různých státech Evropy. Pak nastala práce ve dvojicích. Já společně s Luckou Č. jsem zpracovávala informace o tom, jak se slaví vánoční svátky ve Švédsku. Svoje výpisky jsme přednesly svým spolužákům a za odměnu jsme dostaly malou sladkost. Tak jsme se postupně všichni dozvěděli informace například o Slovensku, Finsku, Polsku a dalších evropských státech.
Pořad byl velmi zajímavý. Všechny nás překvapilo, že dárky v každém státě rozdává jiná postava a dokonce se rozdávají v různých dnech.
Stejný pořad navštívili i naši spolužáci z pátých a čtvrtých tříd.

Klárka ze IV.B

Zde najdete fotogalerii (IV.A, IV.B)

Zde najdete fotogalerii (V.A, V.B)