Písničkový pořad „Hodina zpěvu a zkoušení“

V úterý 13. května jel celý první stupeň naší školy na písničkový pořad do Měšťanské besedy. Je to moc hezká budova. V sále jsou na zdech a na stropu krásné malby zdobené zlatem.
Když se všechny děti usadily na židle, zhasla světla a přišel pan Uhlíř. Představil se, sedl si za piano a začal s námi zpívat známé skladby z pohádek. My jsem měli poznat, jaké jsou to písničky. Tak například Dělání, dělání, Mravenečkova ukolébavka, Ať žijí duchové a Pod dubem, za dubem. Po písničkách jsme měli druhý úkol. Poznat deset různých zvuků – šumění moře, sirénu, tlukot srdce, kukačkové hodiny, start letadla, kokrhání kohouta, bouřku, kašel, mikrovlnnou troubu a parní lokomotivu.Také jsme zpívali narozeninovou písničku pro naši spolužačku Elišku. Na poslední písničku vytvořily všechny děti v sále dlouhatánského hada a chodily po celém sále. Kdo chtěl, mohl si zatancovat.
Koncert se nám všem moc líbil a měli jsme všichni hned lepší náladu.
A na závěr jeden HLAVOLAM. Najdi v této větě, co je pan Uhlíř!
„Můj táta má v práci sklad a televize.“

Michala Jirsová, Klára Sladkovská, Tereza Rampouchová, Lucka Černochová ze IV.B

Zde najdete fotogalerii.