PEACE RUN – Mírový tým

V pátek 22. května se zúčastnili žáci pátých tříd výjimečné sportovní a společenské události PEACE RUN, nesoutěžního štafetového běhu olympijského typu s hořící pochodní jako symbolem míru a porozumění mezi lidmi a národy celého světa. Mírový běh se na své trase setkává se zástupci města, dětmi ze škol, sportovními oddíly a dalšími.
Letošní trasa tohoto běhu vedla přes Aš, Mariánské Lázně a jednou ze zastávek bylo i naše město Plzeň. Ráno před půl devátou se na náměstí Republiky objevili běžci s hořící pochodní. Společně nám zazpívali na připraveném podiu písničku a vysvětlili nám, jakým způsobem probíhá mírový běh. Že se zapálenou pochodní běhají po různých zemích a během jejich cesty se pochodně dotýká mnoho lidí, kteří do ní vkládají svá přání. Potom nám rozdali drobné dárečky a nakonec si každý z nás mohl podržet v ruce hořící pochodeň. Vyvrcholením byl běh po ploše náměstí, kde se všechny děti pomyslně přesouvaly z jednoho kontinentu na druhý.
A na závěr? To se všichni účastníci běhu společně vyfotili na památku.
Po ukončení akce jsme se ještě vydali do Smetanových sadů, kde v současné době probíhá výstava fotografií a bronzových soch. Fotografie byly velmi zajímavé. Ukazují, jak vypadala některá místa v minulosti a jak vypadají dnes.
A sochy? Naprosto úžasné! Jsme zvědaví, která ze soch zůstane v Plzni  navždy.

Děvčata a kluci z V. B

Zde najdete fotogalerii I        Zde najdete fotogalerii II      Zde najdete fotogalerii III