Páté třídy v Techmanii Sciente Center

Proč Techmanie? Proč návštěva planetária?
No přece protože se žáci pátých tříd začali učit o vesmíru. A kde nasbírat nejvíce informací?
V prostorách, které jsou proto přímo určeny. A tak padlo rozhodnutí navštívit komentovanou procházku sluneční soustavou ve 3D Planetáriu.
V pořadu byly dětem představeny všechny planety sluneční soustavy a dozvěděly se o každé z nich několik zajímavostí. Děvčata a kluci se naučili orientovat na denní i noční obloze. A dokonce vycestovali až na samou hranici známého vesmíru. Po úžasné interaktivní přednášce si děti prohlédly celou expozici na téma vesmír. Ve skupinkách zpracovávaly informace a poznamenávaly si je, protože vše se bude zajisté hodit v hodinách přírodovědy. Někteří žáci si vyzkoušeli, jak se kosmonauté připravují na vesmírný let v přístroji zvaném gyroskop.
A největší zážitky?
3D projekce v planetáriu, kdy nás vesmír úplně pohltil, různé exponáty, které jsme si mohli na vlastní kůži zkusit a pro některé z vyvolených nezapomenutelný zážitek, vyzkoušení simulátoru, na kterém trénují astronauté.

Mgr. Vladimíra Hanzlíková

Zde najdete fotogalerii I                                                                                         Zde najdete fotogalerii II