Páťáci v ZOO

V pátek 24.11. jsme se všichni těšili do školy. Měli jsme naplánovaný výlet do ZOO. Vybrali jsme si pořad Světová roční období. Paní učitelky nám řekly, že vše, co uvidíme, se bude hodit v hodinách přírodovědy v učivu Teplotní pásma na Zemi. Lektorky Ivana a Klára nám ukázaly tučňáky, plameňáky, šimpanze, téměř celou ZOO. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí. Třeba proč je plameňák růžový, proč jsou lemuři stále učesaní, kolik měří nejdelší had nebo že v ZOO nemají hrochy, ale jen hrošíky, což je samostatný druh. Škoda, že jsme nemohli vidět čerstvě narozené mládě lvice. Až povyroste, určitě se tam opět vydáme. Některé naše spolužáky zastihla i kamera TV Barrandov, která zde natáčela reportáž.

Žákyně tříd V.A a V.B