Návštěva pana primátora

V úterý dne 18.června k nám na školu zavítala vzácná návštěva. Přišel pan primátor města Plzně Mgr. Martin Baxa v doprovodu vedoucí OŠMT paní ing. Prokopové. Po prohlídce školy a areálu hřišť, následovala beseda se žáky. Pan primátor spontánně odpovídal na jednotlivé dotazy. Jako první zahájil besedu Denis Doubrava ze třídy I.A.
Žáky zajímalo vše ze života pana primátora i města Plzně. Menší děti chtěly vědět, zda pan primátor jezdí MHD, má doma nějaké zvířátko, pěstuje sport, které knihy a filmy má rád. Starší žáci se zajímali o vývoj ve městě Plzni, o EHMK 2015, které stavby má pan primátor, jehož zájmem je architektura, rád, zda bude vybudován aquapark, co se bude dít s budovou městských lázní nebo s budovou bývalé porodnice na Slovanech.
Na dotaz, zda se může stát každý občan města Plzně primátorem,odpověděl, že ano.
Takže je docela možné, že tam někde mezi dětmi, byl budoucí primátor našeho města.
Ještě jednou děkujeme za návštěvu a těšíme se na další setkání.

Žáci a učitelé 20. ZŠ