Na návštěvě u prvňáčků

Uplynul první školní měsíc a mně to nedalo a vypravila jsem se na návštěvu k našim prvňáčkům.
Děti z první á jsem zastihla při hodině prvouky. Byly nadšené. Každé z nich dostalo od paní učitelky nějaký druh zeleniny nebo ovoce. Holčičky a kluci měli říkat, co to mají v ruce a zda je to zelenina nebo ovoce. Největší problém měli s celerem a petrželí, protože někteří tuto zeleninu viděli poprvé v životě.
Děti z první b jsem navštívila při výtvarné výchově. Právě vyráběly papírového dráčka a přednesly mně o něm krásnou básničku na téma DRAK.
Děti z první c měly při mé návštěvě hodinu čtení a psaní. Na začátku četly a zapisovaly tiskací písmenko p. Šlo jim to moc pěkně. A pak již procvičily prstíky pomocí básničky, vzaly tužku do ručičky a obkreslovaly tvary budoucích písmenek.
Slibuji, že za měsíc se za našimi prvňáky vypravím znovu a budu vás informovat, co všechno se již stačili naučit.

Mgr. Vladimíra Hanzlíková

Zde najdete fotogalerii