Mezinárodní projekt ENGINEER – 8. část

Z nepovedeného pokusu jsem se rychle „oklepali“ a již se těšili, jak dopadne ten druhý. Většina skupin zvolila úplně jiný postup a jiné materiály. V jedné moudré knize, kterou přinesla do školy naše spolužačka Verča, jsme našli podobný pokus, nazvaný samozalévací květiny. Z tohoto pokusu jsme se také trochu poučili. My však měli k dispozici úplně jiné materiály. Přesto nám tento návod hodně pomohl. Opět jsme dbali na to, abychom dodrželi zadaná kritéria, tj.:
- konstrukce dosahuje od kýble (rezervoáru) k modelu rostliny, ten je 30 centimetrů daleko
- žádná voda nesmí být rozlita kolem
- konstrukce musí být stabilní a musí stát sama
- obarvená voda nasákne až k modelu rostliny a ten změní barvu
Na konci hodiny jsme naše konstrukce propojili s kýblem, ve kterém byla tentokrát voda obarvená červeným potravinářským barvivem a s napětím čekali do druhého dne, zda se tentokrát náš pokus vydaří.

Děvčata a kluci ze IV. B

Zde najdete fotogalerii