Jak vidí prvňáčci svůj sedmý a osmý měsíc ve škole?

Že jsem se odmlčela na delší dobu? Bohužel jsem se k vyptávání a zpovídání našich prvňáčků dostala až po dvou měsících, za což se moc omlouvám. Zážitků měly děti habaděj a tady jsou některé z nich.

Kristýnka S. (1.B): „Právě čteme ve škole knížku Křemílek a Vochomůrka. Někteří si přinesli knížku z domova a někdo ji má půjčenou ze školní knihovny. O Velikonocích jsem obcházela s kluky domy a vykoledovala jsem si barevná vajíčka.“

Lukáš R. (1.B): „Dnes jsme se ve škole učili psát nové písmenko velké B. Psaní písmenka B mi šlo docela dobře. Číst už umíme všechna písmenka kromě Q a X. O Velikonocích jsem si vykoledoval přes stovku dobrůtek.“

Michal K. (1.B): „V matematice se učíme do dvaceti. Matematika mi jde, jenom občas se vloudí nějaká ta chybička. V prvouce se učíme vyjmenovat měsíce. O Velikonocích jsem vyšupal nejmíň dvacet holek. Dost při tom ječely. Bylo to dost dobrý.“

Pavel B. (1.A): „Ve škole čteme knihu Cipísek. Moc se mi líbila kapitola, jak se Cipísek narodil. O Velikonocích jsem na koledě nebyl ani jsem holky nevyšupal.“

Petra K. (1.A): „Nejvíc mne ve škole zajímá matematika, počítáme do dvaceti, například deset plus deset je dvacet. O Velikonocích jsem byla koledovat a mám jednoho čokoládového zajíčka. Začala jsem ho již okusovat, začala jsem zespoda, takže prdelka je již spapaná.“

Patrik R. (1.A): „Mě nejvíc baví tělocvik. Hrajeme vybíjenou, na jelena, všichni proti všem, honičku míčů. Letos jsem o Velikonocích koledovat nebyl.“

Do konce školního roku už nám zbývají pouze dva měsíce. V květnu na děti čeká zvířátkový den, tak se dojdu  prvňáčků zeptat, jaká zvířátka jejich třídu navštívila. Móóóc se na to těším.

Mgr. Vladimíra Hanzlíková

Zde najdete fotogalerii.