Jak vidí prvňáčci svůj devátý měsíc ve škole?

Asi tomu neuvěříte, ale za těch devět měsíců školního roku jsem stačila vyzpovídat všech padesát prvňáčků.
Tentokrát jsem se jich vyptávala, jak prožili Den dětí a zda se těší na své první školní prázdniny.

Monika D. (1.B): „Na Den dětí jsme malovali na chodbě, co chceme. Potom jsme šli do parku. Už umím napsat všechno. Dokázala bych poslat dopis z prázdnin. V matematice počítáme do dvaceti.“

Karel S. (1.B): „Na Dni dětí mi nejvíc bavilo hrát na honěnou a točit se na kolotoči. Z kolotoče jsem spadl, ale nic se mi nestalo, jen jsem si trošku zašpinil mikinu. V prvouce se teď učíme o rostlinách a zvířatech. Z rostlin mám nejraději jahody, protože je mám moc rád. A ze zvířat bych si vybral kočku, protože psa už doma mám.“

Jiří Š. (1.B): „Na Dni dětí mi nejvíc bavilo skákat na skákacím hradě, který byl nafukovací. (Zjistili jsme, že Jiřík mluví o Dni dětí, který navštívil s maminkou.) Nejraději z výchov mám tělocvik. Hrajeme totiž hry. Třeba vybíjenou. Největší problém mi dělal kotoul vzad, ale nakonec jsem ho zvládl.“

Daniela T. (1.A): „Na Dětském dnu mi bavilo úplně všechno, ale přece jenom mě víc bavilo malování. Na obrázek jsem namalovala červené kytičky. Jedu na dovolenou s babičkou do Bulharska a dokázala bych už poslat domů pohled s pozdravem.“

Barborka K. (1.A): „Mně se nejvíc na Dětském dnu líbilo malování. Nakreslila jsem králíčka, protože se mi moc líbí. V matematice se mi moc líbí slovní úlohy, už se nedám ošidit.“

Anička T. (1.A): „Na Dětském dnu mě nejvíc bavilo kreslení. Já jsem namalovala kamarádku Niky. I já bych zvládla poslat pozdrav z prázdnin. Mám moc ráda prvouku, protože se při ní učíme o zvířatech. Kdybych si mohla vybrat, vzala bych si domů nějakého ptáčka. Krmila bych ho zrníčky.“

Poslední focení, ale již bez zpovídání dětí, proběhne 29. června při rozdávání vysvědčení.

Mgr. Vladimíra Hanzlíková

Zde najdete fotogalerii.