Hry VII. letní olympiády dětí a mládeže ČR 2015 pořádané v Plzni

Od 14. do 19. června se na sportovištích v Plzni uskutečnily Hry VII. Letní olympiády dětí a mládeže České republiky.
Slavnostní zahájení proběhlo v neděli 14. června v ČEZ Aréně. Někteří žáci naší školy se ho také zúčastnili. Celý program byl velice zajímavý. Vyvrcholením celého zahájení bylo zapálení olympijského ohně.
Po celou dobu trvání olympiády jsme chodili fandit. Pořadatelé vypsali 18 sportovních odvětví, a tak bylo z čeho vybírat. Děvčata a chlapci z jednotlivých tříd navštívili basketbal, beachvolejbal, házenou, orientační běh, střelbu a další sporty. Jedním z největších zážitků byla prohlídka střelnice v Lobzích a náhodné setkání s olympijským vítězem Janem Kůrkou (Mexiko, 1968 – první československý olympijský vítěz ve sportovní střelbě).
Doufáme, že se všem sportovcům a jejich doprovodu v našem městě Plzni líbilo.

Mgr. Vladimíra Hanzlíková

Zde najdete fotogalerii 1      Zde najdete fotogalerii 2      Zde najdete fotogalerii 3