Den Země (recyklační den)

Dne 22. 4. jsme na Den Země uskutečnili projektový den napříč prvním stupněm. Téma bylo – Den Země aneb tvoříme šaty pro vílu Papírnici. Celý den začal pohádkou o víle Papírnici a jejím kamarádovi PETlahvičkovi. Víla Papírnice byla smutná, že nestihne Recyklační ples, jelikož šila šaty pro všechny dvořany a zapomněla sama na sebe. Naštěstí jí Petlahvička připomněl, že má malé kamarády, kteří jí s šaty rádi pomohou. A tak se stalo. Děti měly velmi napilno celý den. Ráno v pohádce musely vyhledávat vetřelce – ukryté verše. Poté z nich skládat básničku, která jim osvětlila téma celého dne. Také využily své znalosti, dovednosti, schopnosti vyhledávání na internetu, vzájemného naslouchání a komunikativnosti při práci ve skupinách na pracovních listech. Vrcholem bylo závěrečné tvoření šatů a jejich promenáda. Děti přišly s nevšedními a krásnými nápady co se šatů týče. Nelehkou práci měli komentátoři, kteří sdělovali publiku, proč jsou jejich šaty nejlepší a čeho bychom si měli všimnout. Celý den shledávám jako velký úspěch. Takže příští rok vymyslíme zase něco jiného, aby se děti měly na co těšit.

Mgr. Martina Jedličková

Zde najdete fotogalerii I                                 Zde najdete fotogalerii II