Čtvrťáci a FAV

Žáci 4.tříd využili pozvání pracovníků z výzkumného centra FAV Západočeské univerzity v Plzni, kteří napomáhají v diagnostice, léčbě a výzkumu Crohnovy choroby u dětí, aby si prohlédli laboratoře. Výtvarná soutěž na téma Věda, která léčí „ kterou iniciovalo hnutí Na vlastních nohou – Stonožka, nenechala žáky naší školy v klidu. I my svými pracemi a finančním darem přispěli na dobrou věc – výzkum tohoto onemocnění. I díky nám se podařilo vybrat neuvěřitelnou sumu téměř 500 000 Kč. Za odměnu jsme s hravou a interaktivní formou vyzkoušeli hry ovládané mozkovými vlnami, prohlédli si holografickou laboratoř, digitální pískoviště. Zajímali nás také robotičtí artisté a ukázky plazmatu. Výborná organizace a připravenost studentů pod vedením doc. P. Barocha nám připravila bezva dopoledne. Zapomněli jsme i na čas, který utekl daleko rychleji, než ve škole.

Žáci 4. tříd