Základní údaje o škole

Pomáháme si a spolupracujeme

Jsme stonožkovou školou, spolupracujeme s hnutím Na vlastních nohou Stonožka, ve kterém děti pomáhají dětem. A to nejen dětem z válkou zasažených zemí, ale také dětem nevyléčitelně nemocným. Výtěžky z Vánočního a Velikonočního jarmarku pomáhají k zakoupení dárků pro těžce nemocné děti z Fakultní nemocnice. Zdravé děti tak pomáhají dětem nemocným, neboť jim chtějí usnadnit boj s jejich nemocí.

Děti ze školní družiny se zúčastňují projektu Sněhuláci pro Afriku nebo sběru kaštanů pro zvířata v lese, což velmi oceňují myslivecká sdružení. Do útulku pro staré a týrané koně pak putuje staré pečivo a sběrem papíru jsou zachráněny stromy.

Humanitární činnost žáků naší školy je dokladem toho, že stále platí Senekova myšlenka, že člověk je zrozen ke vzájemné pomoci.