Základní údaje o škole

Sportujeme a vyhráváme

Kromě již zmiňované spolupráce s FC Viktoria Plzeň, TJ Lokomotiva Plzeň, Naramou a Rugby clubem Plzeň reprezentují žáci školu v jednotlivých sportovních soutěžích, pořádaných zejména Asociací školních sportovních klubů České republiky. V házené, florbalu, fotbalu, stolním tenise, ve vybíjené, v odznaku všestrannosti olympijských vítězů či v dopravní soutěži Mladých cyklistů bojují a překonávají překážky. Stejně tak umí zabojovat i na šachovnici v Plzeňské šachové lize. Největší výhodou je, že všechny tréninky probíhají v odpoledních hodinách buď na hřištích školy nebo v tělocvičně.

Držíme se starého, dobrého přísloví: ,,Ve zdravém těle zdravý duch.“ Sport je tu pro všechny bez rozdílu, stačí k němu jenom najít cestu. A naši žáci ji našli.