Školní rok 2005/06

Planetárium

"Co je vidět na obloze" se jmenuje pořad, který připravilo pro své návštěvníky Planetárium a hvězdárna Plzeň. Všem našim dětem se povídání s názornými obrázky moc líbilo. Co jsou fáze Měsíce, jak se pohybuje Země, proč je den a noc a spoustu dalších zajímavostí slyšela většina dětí poprvé. Závěrečná pohádka "O Měsíci a krejčím" ukončila velice příjemné odpoledne.

Atletika

Na konci každého školního roku se scházíme s dětmi ze 25.ZŠ, abychom změřili síly v atletických disciplínách. Letos jsme soutěžili v běhu na 50m a 100m. I když jsme se hodně snažili, všechna vítezství patřila dětem hostů (prý to byla přesila. Nevím, ale asi budeme muset více trénovat).

Z našich dětí se nejlépe umístili:

běh na 50m - David Šerý - 2.místo
                         Petra Polehlová - 2.místo
                         Míša Lišková - 3.místo
                         Dominik Gaman - 2.místo

běh na 100m - Míša Burdová - 2.místo
                            Adéla Bayerová - 3.místo

Zájmová činnost

Děti ve školní družině potřebují prostor pro odpočinek a rekreaci. Snažíme se vytvářet jim vhodné podmínky širokou nabídkou nových pomůcek a her.

Náplní volného času dětí ve ŠD jsou i zájmové činnosti nejen v rámci jednotlivých oddělení, ale i v zájmových útvarech. Pracuje zde sportovní a výtvarný kroužek. Každý šk. rok organizujeme dva plavecké výcviky v bazénu na Slovanech.

Již několik let spolupracujeme se SVČ v Petřínské ulici. Zúčastňujeme se jejich akcí a letos jsme poprvé pracovali v jejich keramické dílně.

Návštěva u myslivců

27.ledna 2006 jsme uspořádali pro děti výlet za myslivci do Brodu u Stříbra. Byla to odměna pro nejlepší sběrače kaštanů a žaludů. Pan Tausch nás přivítal slavnostní fanfárou na lesní roh a společně jsme se vydali do lesa ke krmelcům.

Měli jsme sice smůlu, žádná zvířátka jsme neviděli, ale pan Tausch nás ujistil, že si pro naše dobroty určitě přijdou. Před odjezdem jsme se ještě zahřáli a občerstvili v klubovně a slíbili, že budeme pilně sbírat kaštany i v tomto roce.

Návštěva vánočních trhů na náměstí

Výstava železničních modelů

Spolupráce s Mysliveckým sdružením Výrov. Již druhá návštěva myslivců v naší ŠD.