Úřad práce v Plzni

Žáci 9. ročníků uvažují o svém budoucím povolání. Potřebují informace o možnostech a podmínkách studia.Proto navštívili s paní učitelkou Říkovskou ( IX. A  12. 11. 2007 a IX B 14. 11. 2007 ) IPS Úřadu práce v Plzni.

Nejdříve pracovnice IPS provedla s žáky besedu k problematice vstupu do zaměstnání, trhu práce, seznámení s činností úřadu práce a možnostech dalšího studia. IPS má k dispozici počítačový program pro testování profesních zájmů. Žáci si ho vyzkoušeli a poté se zamýšleli nad jednotlivými nabízenými možnostmi. Mohli zde získat informace o středních školách, studijních a učebních oborech v celé ČR a přijímacích zkouškách. Informace, o které měli zájem, jim zde okopírovali.

Žáci byli s návštěvou spokojeni a snad, alespoň některým napomohla s výběrem budoucí školy a profese.

Mgr. Marie Říkovská