Školní rok 2006/07

Školní výlety

Článek k nahlédnutí Naše cesty za zábavou i za poučením (DOC, 80 kB)

Pořad o vývoji rockové hudby

S věkem dětí se mění i jejich hudební vkus. Starší žáci často mají v oblibě rockovou hudbu,  ale málokterý z nich  zná její vznik  a historii. 14. 2. 2007 v tělocvičně školy  proběhl pro žáky 8. a 9. tříd  vzdělávací pořad o vývoji  české a světové rockové hudby od 50. let po současnost.  Pořad byl veden zkušenými profesionálními hudebníky a zaujal  přítomné žáky i učitele. Děti se aktivně zapojovaly do  programu a se zájmem poslouchaly výklad doprovázený živými ukázkami hudby  a zpěvu. Na závěr byli všichni žáci odměněni časopisem o rockové hudbě. V příštích letech si tento pořad určitě nenechají ujít ani jiné ročníky.

Plzeň – naše město

Při každodenním shonu často nevnímáme krásu a hodnotu historických památek v našem městě. Žáci IX. B s třídní učitelkou M. Majerovou proto 12. 6. 2007 vyrazili  za poznáním svého města. V historickém jádru Plzně plnily skupinky žáků zadané úkoly, např. hledání významných domů podle fotografií,  poznávání osobností spjatých s Plzní  aj. Všichni splnili zadané úkoly bez  problémů  a  o  Plzni vědí zase o něco víc.

Speciální interaktivní program pro žáky 2. stupně v rámci RVP

V rámci projektu Divadlo ve výchově se žáci 7. a 8. ročníků zúčastnili programu „ Co přináší ostrov“. Hlavním tématem bylo hledání různých způsobů mezilidské komunikace. Na pozadí krizové situace ( ztroskotání na ostrově) se program zaměřoval na otázky zodpovědnosti, spolupráce ve skupině a společenských rolí. Inspirací byla kniha W. Goldina „ Pán much“

Vlastní program se skládal ze tří částí čtyřhodinových setkání, které se uskutečnily v průběhu září až listopadu v prostorách naší školy.

Dlouhodobý program primární prevence na 2. stupni

V letošní roce se již devátým rokem zúčastnili žáci 2. stupně dlouhodobého programu primární prevence. Program je koncipován jako čtyřletý a celkem se skládá ze šestnácti bloků.

V každém ročníku proběhla 4 setkání během školního roku.Obsah preventivního programu je stanoven tak, aby prostřednictvím jednotlivých témat a metod přispíval k ovlivnění názoru a postojů dětí k drogám žádoucím směrem. Témata se netýkala pouze drog, ale i dalších sociálních situací a jevů, ve kterých může dojít k ohrožení přirozeného vývoje dítěte. Součástí programu je i rozvoj sociálních dovedností.

Programy primární prevence usilují o to, aby děti nebo dospívající získali znalosti, dovednosti a postoje podporující zdravý životní styl a aby tyto nástroje dokázali uplatnit ve svém chování nejen v době realizace programu, ale i v budoucnosti.

Pro řešení otevřeného problému spolupracuje centrum s dalšími odborníky a institucemi.

Práce našich žáků při hodině informatiky na téma Valentýn

M. Blabol (PPS, 6 MB),  V. Síkorová (PPS, 6 MB),  A. Marková (PPS, 6 MB)

Práce našich žáků při hodině informatiky na téma Vánoce

K. Bayerová (PPS, 795 kB),  M. Blabol (PPS, 5 MB),  E. Drahošová (PPS, 564 kB)