Online turnaj v piškvorkách

V letošním školním roce jsme se prvně zapojili do online turnaje v piškvorkách, který se konal 23. 11. Online turnaji předcházelo školní kolo, které proběhlo v říjnu, kdy v jednotlivých třídách mezi sebou soutěžily děti během hodin informatiky. Ze všech tříd byl vybrán tým pěti nejlepších.
Bohužel hned na začátku turnaje vznikly technické potíže, které nastaly u několika přihlášených škol. Nakonec děti musely hrát přes mobilní telefony, a ne přes počítač, jak bylo původně v plánu.
Do skupiny Plzeňského kraje bylo přihlášeno 34 týmů. Turnaj se hrál na 7 kol, kde jedno kolo obsahovalo 2 duely. Za jednotlivé duely bylo možné získat 2 body za výhru a 1 bod za remízu. Vzhledem k potížím s přihlášením jsme nestihli odehrát první kolo, které nás stálo potřebné body. Další problém byl v tom, že na mobilním telefonu se lze snadno překliknout, což nás stálo také ne jedno vítězství. I přes to jsme skončili na pěkném 19. místě.

Mgr. Dagmar Kotousová