Okresní kolo atletického čtyřboje

Dne 25.9. se naše škola zúčastnila okresního kola atletického čtyřboje, které se konalo ve sportovním areálu 31. ZŠ na Lochotíně.

Naši žáci startovali ve třech ze čtyř soutěžních kategorií. V kategorii starších a mladších žáků a v kategorii mladších žaček.
- mladší žáci: Tomáš Janouškovec, Ondřej  Šulc, David Chasák, Vojtěch Vogeltanz, Tomáš Knapp, Jakub Patera
- starší žáci: Jan März, Erik Strejček, Michal Sládek, Tomáš Marek, Martin Blabol
- mladší žačky: Martina Borsiczká, Mirka Hovorková, Zuzana Macanová, Monika Polletová, Kateřina Šnebergrová, Lucie Krausová

Soutěž probíhala v těchto disciplínách: 60m běh, hod míčkem (starší žáci hod/vrh koulí), skok vysoký/daleký, vytrvalost (600, 800, 1000 m).

Soutěže se zúčastnilo 13 základních škol, konkurence tedy byla velká. Hned od rána nám počasí nepřálo, avšak našim reprezentantům to vůbec nevadilo a do disciplín dali vše, co se dalo, i když to místy bylo velmi těžké, obzvláště u skoku vysokého, který většina našich žáků okusila vůbec poprvé v životě. Avšak dá se říct že v žádné disciplíně naši žáci nezaostali za ostatními účastníky. V každé disciplíně bojovali jako tým a to se nakonec vyplatilo. Konečné výsledky byly velmi těsné, a v celkovém součtu se naše týmy umístily na velmi pěkných místech. Starší žáci na osmém, mladší žačky na šestém a mladší žáci dokonce, a to s velkým bodovým náskokem, svou kategorii vyhráli. Trochu nás však může mrzet, že do oblastního kola se postupovalo pouze v kategorii starších žáků, takže mladší žáci i přes své vítězství nepostupují.

Za bojovnost děkuji všem zúčastněným a gratuluji k úspěchu.