Oblastní turnaj v piškvorkách

Dne 8. 11. se v Plzni na Gymnáziu Luďka Pika konal oblastní turnaj v piškvorkách, který byl vyhlášen pro kategorii žáků druhého stupně (6. a 9. třídy + příslušné ročníky gymnázií). Dvacátou ZŠ reprezentovaly dva trojčlenné týmy Dvacítka a Dvacítka B, které změřily piškvorkové dovednosti se šesti zástupci gymnázií.
Turnaj byl rozdělen do dvou skupin po čtyřech, následně všechny týmy postoupily do čtvrtfinále, kde se již hrálo vyřazovacím způsobem. Naši reprezentanti byli nalosováni do stejné skupiny, v níž ve velmi silné konkurenci obsadili první dvě místa. Tým Dvacítka po vítězství ve skupině bohužel po prohře 4:8 smolně vypadl ve čtvrtfinále, které se naopak po vítězství 7:5 vydařilo děvčatům z Dvacítky B.
V bojích o stupně vítězů bylo zapotřebí nejen piškvorkových dovedností, ale také pevných nervů, protože všem bylo jasné, že každá drobná chyba či zaváhání může rozhodnout. V napínavém semifinále každé z děvčat vyhrálo a prohrálo jeden duel a po remízovém zápasu 6:6 (za vítězný duel se udělovaly dva body) uspěla v rozstřelu Nela Cíglerová, když prokázala pevnější nervy než její soupeř. Finále bylo paradoxně rozhodnuto velmi rychle a děvčata po vítězství 8:4 překvapivě získala pohár za první místo.

Reprezentanti školy:
Tým Dvacítka: Hanák Vojtěch, Hofmanová Valerie, Kučera Vojtěch