MP Education

Žáci osmých ročníků 20. ZŠ se v rámci primární prevence zúčastnili dvou preventivních programů pořádaných společností MP  Education s. r. o. V programu „Jsi Online II.“ si žáci rozšířili vědomosti o výhodách a nevýhodách internetu, dozvěděli se o vlivu nových informačních technologií na sociální vztahy a seznámili se s riziky sociálních sítí.
Druhý program pod názvem „Cesta k MUŽnosti“ byl určen jen pro chlapce osmé třídy. Hoši se seznámili s různými aspekty dozrávání, intimní a sexuální hygienou, zodpovědném sexuálním chování atd.
Oba programy byly pro žáky velmi přínosné, jelikož se dozvěděli spoustu nových a důležitých informací, které jim mohou pomoci v budoucím životě.
Preventivní pořady byly financovány z prostředků dotačního programu na podporu primární prevence rizikového chování v roce 2019, který vyhlásil Magistrát města Plzně.

Jaroslav Zýka