Florbalový turnaj

Dne 6.11.2007 se uskutečnilo okrskové kolo ve florbale, konané na 14. ZŠ. Na turnaj jsme odjížděli s ambicemi postoupit do okresního kola, k tomu bylo zapotřebí postoupit ze základní skupiny a posléze být ve skupině finálové nejhůře druzí.

Sestava byla následovná:
Brankáři: David Kešner
                 Pavel Loukota

1. lajna: Obránci – Strejček, Smolař
               Útočníci – Hranička, Hrubý

2. lajna: Obránci – J. Janouškovec, T. Janouškovec
               Útočníci – Píha, Kotáb, Ruščák

3. lajna: Obránci – D. Škopek, O. Škopek
               Útočníci – Marek, Otto

Po rozlosování vznikly tři skupiny. My jsme byli rozlosováni do skupiny A, kde byli naším soupeřem žáci z 25. ZŠ a žáci z Gymnázia Luďka Pika.

V prvním zápase jsme nastoupili proti 25. ZŠ. Zápas byl velmi vyrovnaný a rozhodovaly drobné chyby, kterých jsme se bohužel dopustili my a smolně jsme prohráli 0:3. Tímto se naše situace ve skupině velmi zkomplikovala a museli jsme spoléhat na to, že porazíme GLP a 25. ZŠ s GLP prohraje.

Do zápasu s GLP jsme tedy nastoupili s úkolem vyhrát, a především vyhrát, co největším rozdílem. Avšak naše plány málem vzaly za své po dalším z mnoha nepřesných rozhodnutí ze strany rozhodčího, kdy byl vyloučen Erik Strejček a hráli jsme v oslabení. A hned z nařízené standardní situace jsme inkasovali, poté co obránci i brankář nevěnovali rozehrání dostatečnou pozornost. Naštěstí pro nás rozhodčí gól, pro vysokou hůl, neuznal. Tato situace naše hráče probrala a kluci přeřadili na vyšší rychlost. Na brankáře soupeře se začal hrnout jeden útok za druhým a v rozmezí několika minut jsme ho třikrát, Strejčkem, Smolařem a J. Janouškovcem překonali. Stále jsme však podnikali jeden útočný výpad za druhým a bohužel kluci zapomínali na zadní vrátka a po nedorozumění v obraně jsme před koncem zápasu zbytečně inkasovali. Zápas skončil 3:1 pro nás. A tak jsme museli čekat na výsledek třetího zápasu a doufat, že náš poslední soupeř porazí našeho přemožitele z prvního zápasu.

Bohužel pro nás hráči 25. ZŠ ukázali perfektní koncentrovanost a po počáteční nejistotě a remízovém stavu 1:1. přidali a svého soupeře s přehledem přehráli 4:1. Po tomto výsledku bylo jasné, že skončíme ve skupině B druzí, a vrátka finálové skupiny pro nás zůstanou uzavřena.

S výkonem všech hráčů, a to bez výjimky, jsem spokojen, a myslím si, že do obou zápasů dali vše. Chyběla nám, bohužel, potřebná dávka štěstí, a přes veškerou snahu jsme úkol, který jsme si před turnajem dali, nesplnili. I to se ve sportu stává….

Klukům děkuji za příkladnou reprezentaci a jejich chování na turnaji.

Václav Kotous - učitel TV