Dopis od Gerarda (překlad)

Milá Evo Zárubová,
Jak se máte? Doufám, že dobře. Využívám této příležitosti, abych Vám napsal, že studuji na Šadarské (Shadar) humanitní „junior“ škole v Mombase. Obdržel jsem všechny dárky, knihy, pera, uniformu a boty.

Rád bych Vám něco napsal o svém studiu. V naší třídě je 23 žáků, 12 chlapců a 11 dívek. Náš třídní učitel se jmenuje Julias, je slušný a čestný, rovněž naše rodina je šťastná a milá. Všichni moji blízcí mají radost z vašich dárků.

Chtěl bych vám říct, že ve své třídě jsem byl šestý z 23 žáků. V naší rodině je devět, pět chlapců a dvě dívky. Chodím do šesté třídy, nejraději mám matematiku, angličtinu, přírodní vědy, kiswahili (nejspíš rodný jazyk?), občanskou výchovu. ve volném čase rád pomáhám rodičům s mytím nádobí, rád si čtu, dělám atletiku, hraju fotbal...

Celý dopis (DOC, 23 kB)