Adopce afrických dětí, Gerald Onyango

Žáci 2.stupně naší školy se zapojili do projektu Adopce afrických dětí - projekt pomoci na dálku.

Jde o pomoc dětem, které se nacházejí v podmínkách úplné chudoby.Cílem je především zprostředkovat přístup ke vzdělání. Zasíláním finanční částky pomůžeme „našemu dítěti“ dosáhnout alespoń minima životních podmínek, které mají ostatní děti jinde ve světě. Adopce afrických dětí-projekt pomoci na dálku je mnohem víc než jen ekonomická výpomoc, neboť vytváří pouto solidarity, porozumění a vzájemné náklonnosti mezi různými národy a kulturami.

Vybrali jsme si chlapce ve věku 11 let, tedy našeho vrstevníka. Je z Keni, kde je bezplatné základní školství. Za náš příspěvek dostane školní uniformu,  učebnice a další pomůcky, jídlo ve škole, lékařskou péči a jiné  potřebné věci. Celková částka na celý školní rok činí 7200 Kč.Stali jsme se tak jeho „adoptivními rodiči“ a nyní budeme sledovat, jaké pokroky ve škole dělá.

Gerald OnyangoGerald Onyango

Chlapec, 11 let

Bydliště:
Mombasa

Země:
Keňa

Matka:
Jemima Ouko, nar.1967, zemřela

Otec:
James Ouko, nar.1950, zemřel

Opatrovník:
Teta, nar.1962, rolník

Popis situace:
Chlapec je sirotek a má ještě další 2 mladší sourozence - George (5 let) a Gorety (8 let) a žijí u tetičky, která má pouze mizivý příjem ze zemědělství, aby všechny uživila. Je velmi pilný a do školy chodí moc rád, ale chybí mu pomůcky.