2. místo v robotické soutěži

V úterý 9. listopadu se čtyři vybraní žáci z 9. tříd, kteří chodí na badatelský kroužek na INFIS zúčastnili robotické soutěže. Soutěžili s autem, které bylo naprogramované pomocí destičky Micro:bit, kterou programují na kroužku.
Princip soutěžní úlohy pro rok 2021 spočíval v tom, že robot sbírá po vytyčené dráze 10 kovových matek a vozí je zpět do startovního prostoru. Cílem bylo posbírat co nejvíce předmětů v co nejkratším čase. Trať byla podobně jako v přechozích letech tvořena černou čarou na bílém podkladu. Robot se mohl během jízdy dostat mimo vyznačenou trať, nicméně trať zde sloužila jako vodítko pro snazší nalezení předmětů.
Žákům se při tréninku dařilo sbírat i dojet do cíle se všemi matkami, ale v závodním kole nastaly problémy a do cíle nakonec dovezli pouze 4 matky. Naštěstí jiné školy na tom byli hůř a většinou nedojeli do cíle vůbec.
Žáci získali krásné 2. místo. Moc gratulujeme.

Mgr. Dagmar Kotousová