Zvířátkový den na 1.stupni

V úterý dne 29.4.se na 1.stupni školy konal oblíbený zvířátkový den, na který se naši žáci velmi těšili. Příprava na tento den byla pečlivá a náročná, neboť si žáci jednotlivých ročníků připravili v rámci projektového vyučování materiály ze světa zvířat, které pak vystavili na chodbách školy. Prvňáčci měli za úkol zpracovat  téma hospodářská zvířata a domácí mazlíčci, druháci měli téma vodní živočichové a plazi, třeťáci zpracovávali téma ptáci polí, luk a lesů a savci v lese, čtvrťáci kočkovité šelmy a mořské ryby, páťáci život v mořích a oceánech a hmyz.

Úkolem žáků celého 1.stupně bylo správně odpovědět na tyto otázky :

I.A - Jak se nazývá nejstarší zdomácnělé zvíře?
 I.B - Jak se jmenuje samice od králíka?
 II.A - Čím mohou mít plazi přikryté tělo?
 II.B - Dosud bylo objeveno ve všech vodách světa, včetně moří, přes 18000 druhů ryb.
 Kolik druhů ryb žije v České republice?
 III.A - Kterému ptáku se říká strážce lesa?
 III.B - Proč se říká savcům savci?
 IV.A - Která kočkovitá šelma nemá zatahovací drápy?
 IV.B - Z čeho je tvořena potrava žraloka bílého?
 V.A - Víte, jaký druh hmyzu je největší na světě?
 V.B - Jaká ryba je nejstarší a která je nejrychlejší?

Žáci si z přípravy zvířátkového dne odnesli mnoho nových poznatků ze života zvířat, ale také se mohli  spolužákům pochlubit se svými zvířecími mazlíčky, které přinesli na ukázku do školy.

Mgr. Ilona Jehličková

Více ve Fotogalerii.