Dopravní soutěž

20. ZŠ se celoročně věnuje dopravní výchově v rámci dopravního kroužku pod vedením paní učitelky Moniky Kozákové. Pravidelně se účastní soutěží, které pořádá BESIP a POLICIE ČR, které jsou náročné a vždy výborně připravené. Pro žáky v 1. kategorii (mladší žáci) to byla premiéra v Dopravní soutěži mladého cyklisty. Jmenovitě: Tomáš Krůta, Jan Polívka, Annie Lipovská a Valerie Krocová. 11.5. obsadili krásné 5. místo z patnácti družstev.
Žákyně Valerie Krocová se umístila na 2. místě v jednotlivcích. Žáci podávali vyrovnané výkony jak v teoretických vědomostech z pravidel silničního provozu a zdravovědy, tak i v praktických jízdách zručnosti nebo na dětském dopravním hřišti. Rozdíly bodů mezi jednotlivými umístěními byly velice těsné, někdy i shodné. Jsme spokojeni za 5. místo, které jsme si přivezli domů. Nejen v příštím roce, ale i v dalších letech se budou žáci snažit nabytými vědomostmi a zkušenostmi z dopravního kroužku přispívat svým chováním na silnicích ke snižování nehodovosti.